Tablet PC Keyboard Case Android 6.0
1920*1200 high resolution with android 6.0 octa-core 1.5GHz,when you play the game and run the tablet pc,which make more comfortable feelings and experiences.

Parameters:
| CPU | MTK 6753,octa-core. |
| Size | 10.1" |
| OS | Android 6.0 |
| Touch panel | G+G/G+P capacitive screen |
| Resolution | 1920*1200 |
| Screen | LCD |
| RAM | 1GB/2GB |
| ROM | 8GB/16GB/32GB/64GB |
| Camera | Dual camera(Front:0.3MP/2MP,Back:2MP/5MP/8MP |
| Battery | 6000mAh |
| SIM | Dual Sim card slot |
| Calling | Support 4G |
| Languages | Muti language |
| GPS | Support |
| G-sensor | Support |
| Bluetooth | Support |
| FM | Support |
| Case | Metal,plastic or metal+plastic. |
| Charge port | Micro USB or DC |
| Certificates | CCC,CE,ROHS,FCC. |
| Package | Charger,user guide,usb cable,gift box. |
About products:
Different designs on the tablet pc apply to different field to support different function.




FAQ:
1.Whether support the hardware and software?
Yes,we have specialists on the hardware and software to support that.
2.About the sample and order bulk?
We provide the sample without free for clients to test,order bulk at least 1000.
The price difference between sample and order bulk would be return after clients order bulk.
3.What should do when you customized?
First of all,make us to know your specific requirements,then we check and provide the quotation for you.
Anyway know your requirements is very important.
4.About our company?
We are customzied manufacturer alongwith factory,and focus on the tablet pc and talking pen.
Do customized trade in domestic and foreign,so we are professional.
Another product we mainly produce in our company:
About our company:
We are professional manufacturer on the tablet PC and reading/talking pen,support hardware and software.


Contact ways:
Name:Oliver xu
Mobile:+8618938054112
Skype:Oliver Xu16 (xzysales04@hotmail.com)
Wechat:Smilexu
Website:http://readpen.xuezhiyou.com/
Hot Tags: tablet pc keyboard case android 6.0, manufacturers, suppliers, factory, wholesale, customized




