If you are interested in our 12.6 inches 2 in 1 with magnetic keyboard tablette 2880*1920 8+128gb, welcome to wholesale the quality and convenient products with our factory. Shenzhen Xuezhiyou Technology Co., Ltd. is known as one of the leading educational products manufacturers and suppliers in China, we also offer the customized service with competitive price. Feel free to contact us for more information.
Related Products
Customize Service
FAQ
Packaging & Shipping
Company Information



2 in 1 tablet mini PC Product information
Technical Details
| Screen Size | 12.6 inches |
| Processor | 2.7 GHz Intel Core i7 |
| RAM | 8 GB DDR3_SDRAM |
| Hard Drive | 128/256GB |
| Graphics Coprocessor | Mali T880 Intergrated processor |
Other Details
| Hardware Platform | Windows 10 |
| Operating System | Windows 10 Home |
| Rear Webcam Resolution | 10 lines_per_inch |
| Color | Silver |
| Processor Count | 2 |
| Computer Memory Type | DDR3 SDRAM |


1). Firstly, we will suggest the best solution after knowing your requirements to meet your needs;
2). Our engineering dept. will make efforts to change the color, shell cover, packing, different materials for tablet pc;
3). R & D will design and test the software/ app application to make tablet PC humanized;
Above all, Tablet PC from Shenzhen Xuezhiyou Technology Co., Ltd. is customized for your own special, your inquiry as your needs very welcomed.
1. All the materials used are all safe?
Yes, we use the ABS and Eco-friendly materials. All the materials used comes from the ISO certificated factories and they will be tested again by our QC & QA.
2. The back repair rate high?No, our products repair rate is just 0.3%. The quality of the components are guaranteed. All the products will be tested well before delivered, like temperature & pressure, aging test, charging and uncharging test, dropping test....
3. How to make the after-sale services?
First, we will provide some main components for replacement. Customers can learning how to do the simple operation. Then if customers can not deal with the problem, the products can be sent back to us. The courier cost will be shared by both parties.
4.What is your product quality?
Our raw materials are purchased from qualified suppliers. And we have a strong quality control team to guarantee our quality according to AQL and ISO 9001 approved.
5.What Payment Ways do you support?
T/T, Western Union, Paypal, MoneyGram, L/C etc.
6.What special do your company have?
Hardware and Software all can be Customized; OEM / ODM are accepted by our R & D Group;







Hot Tags: 12.6 inches 2 in 1 with magnetic keyboard tablette 2880*1920 8+128gb, manufacturers, suppliers, factory, wholesale, customized, Android Tablet PC Wifi 4G Calling Version, 58" LCD Writing Tablet In Meeting/Class, 10 Inch LCD E Writing Tablet Memo Pad, 7 Inch Education Kids Learning Tablets, 8 5 Inch LCD Tablet Writing Board, Kids Tablet Pc With Protective Case


