If you are interested in our custom mtk tablet pc quad-core wifi 2.4g+5g, welcome to wholesale the quality and convenient products with our factory. Shenzhen Xuezhiyou Technology Co., Ltd. is known as one of the leading educational products manufacturers and suppliers in China, we also offer the customized service with competitive price. Feel free to contact us for more information.
Custom MTK Tablet PC Quad-Core GPS Bluetooth Wifi 2.4G+5G

Parameters:
| CPU | MTK8163,quad-core,1.3GHz. |
| Size | Normal:7"/8"/9.6"/10.1" |
| OS | Android 5.1/6.0 |
| Touch panel | G+G/G+P capacitive screen |
| Resolution | 1920*1200 |
| Screen | LCD |
| RAM | 1GB/2GB |
| ROM | 8GB/16GB/32GB/64GB |
| Camera | Dual camera(Front:0.3MP/2MP,Back:2MP/5MP/8MP |
| Battery | 3500mAh-6000mAh |
| SIM | Not support |
| Calling | Not support |
| Languages | Muti language |
| GPS | Support |
| G-sensor | Support |
| Bluetooth | Support |
| FM | Support |
| Case | Metal,plastic or metal+plastic. |
| Charge port | Micro USB or DC |
| Certificates | CCC,CE,ROHS,FCC. |
| Package | Charger,user guide,usb cable,gift box. |
Products:


About our company:
We are focus on the customized for clients and so confident to ensure the quality and produce in time for clients,which is all attributed to the specialists on the hardware and software and standard factory.

Contact ways:
Name:Oliver xu
Mobile:+8618938054112
Skype:Oliver Xu16 (xzysales04@hotmail.com)
Wechat:Smilexu
Website:http://readpen.xuezhiyou.com/
Hot Tags: custom mtk tablet pc quad-core wifi 2.4g+5g, manufacturers, suppliers, factory, wholesale, customized, Rugged Tablets Mobile Handhelds Tablet PC, Andriod POS Ruggled Industrial Tablet Customized, Customized 10inch Mtk 6762 6765 Android Tablet, 10 A133 Android Tablets With Keyboard, RK3126 Tablet 10 Inch Android OEM ODM, EDP MTK 8183 Android Tablet PC



