OEM Tablet Manufacturers Shenzhen Hardware Palmtop Computers Prices

Multiple modes can be switched at will, and the scene application can be freely desired


The front two-channel speaker design has excellent stereo sound and field effect, and the effect is more beautiful and shocking when watching movies and music.

Energy-saving fast charge, long-lasting battery life
6500mAh high-pressure polymer lithium battery, standard fast charge charger, faster charging, system-level refinement power control, up to 6 hours of uninterrupted 1080p local video playback capability, bring a longer battery life experience, you can enjoy Longer games, audio and video and other application experiences.
| Battery | |
| Continuous video playback time | 6 h |
| Software | |
| Platform | Windows |
| Weight & dimensions | |
| Width | 292.1 mm |
| Depth | 8.45 mm |
| Height | 201.42 mm |
| Weight | 786 g |
| Packaging content | |
| Manual | Yes |
| AC adapter included | Yes |
| Quick start guide | Yes |
| Warranty card | Yes |
| Stylus pen | Yes |
| Other features | |
| Processor manufacturer | Intel Cherry Trail Z8350 |
| Internal RAM | 4 GB |
Hot Tags: intel cherry trail z8350, manufacturers, suppliers, factory, wholesale, customized


