XZY TP1 English BookChildren Languages Christmas Toys Any Book Reader Pen
Talking pen book for kids learning English, Chinese, Arabic, French, Spanish and Korean together; any language can be added into the pen.
children talking pen with books:
3 books+talking pen:a wonderful&powerful tool for pre-school english education(kids from 3-8 years)a pen that reads out when it touches the book.

1.Help child learn proper pronunciation.
2.5 languages translation(english,Arabic,Mandarin(Chinese),Korean&French)
3.Interactive games or testing children‘s learning ability.
4.Beautiful Melody/MP3 playin(poems etc)
| Materials | ABS and Eco-friendly Plastic |
| Jack | Earphone Jack and USB Jack |
| Memory | 8GB(can be expanded to 32GB) |
| Color | White / Any color can be made |
| Button | 4 buttons with multi-function |
| Books | 3 Audio Book |
| Power supply | Lithium Rechargeable Battery |
| Battery | 350mAh/3.7V |
| Charging adapter | 700mAh/5V |
| USB line | White/Black 60cm |
| Age | 3-8 years old |





Hot Tags: xzy tp1 english bookchildren languages, manufacturers, suppliers, factory, wholesale, customized


