Talking Pen Book for Kids Toy
Interactive pens and books make interactive kids


Parameters of Talking Pen Book for Kids Toy(for reference)
| Materials | ABS and Eco-friendly Plastic |
| Jack | Earphone Jack and USB Jack |
| memory | 128MB-8GB Customized |
| color | Blue Yellow White Green Etc |
| button | 3 Buttons(customized) |
| books | Customize Sound Book |
| Power supply | Lithium Rechargeable Battery/AAA Dry Battery |
| battery | 350mAh/3.7V |
| charging adapter | 700mAh/5V |
| USB line | White/Black 60cm |
| Earphone | White with High Quality |

Features of the Talking Pen Book for Kids Toy
1. ABS and Eco-friendly Plastic
2. Memory capacities option
3. Stories, interative games
4. DIY recording
5. Hundred books for option
6. Any languages available


Application of the Talking Pen Book for Kids Toy

Welcome to us for OEM/ODM services with our R&D group




Hot Tags: talking pen book for kids toy, manufacturers, suppliers, factory, wholesale, customized




