10.1" Android Tablet PC 4G 3G Calling Wifi 1920*1200 GPS IPS 1GB/2GB


Parameters:
| CPU | MTK6753,octa-core,1.5GHz. |
| Size | Normal:7"/8"/9.6"/10.1" |
| OS | Android 5.1/6.0 |
| Touch panel | G+G/G+P capacitive screen |
| Resolution | 1920*1200 |
| Screen | LCD |
| RAM | 1GB/2GB |
| ROM | 8GB/16GB/32GB/64GB |
| Camera | Dual camera(Front:0.3MP/2MP,Back:2MP/5MP/8MP |
| Battery | 3500mAh-6000mAh |
| SIM | Dual Sim card slot |
| Calling | Support 4G |
| Languages | Muti language |
| GPS | Support |
| G-sensor | Support |
| Bluetooth | Support |
| FM | Support |
| Case | Metal,plastic or metal+plastic. |
| Charge port | Micro USB or DC |
| Certificates | CCC,CE,ROHS,FCC. |
| Package | Charger,user guide,usb cable,gift box. |
Related products:
About our company :
We are focus on the customized for clients and so confident to ensure the quality and produce in time for clients,which is all attributed to the specialists on the hardware and software and standard factory.
Contact ways:
Name:Oliver xu
Mobile:+8618938054112
Skype:Oliver Xu16 (xzysales04@hotmail.com)
Wechat:Smilexu
Website:http://readpen.xuezhiyou.com/
Hot Tags: 10.1 Android Tablet PC 4G 3G Calling, manufacturers, suppliers, factory, wholesale, customized




