If you are interested in our kids talking pen interactive learning book, welcome to wholesale the quality and convenient products with our factory. Shenzhen Xuezhiyou Technology Co., Ltd. is known as one of the leading educational products manufacturers and suppliers in China, we also offer the customized service with competitive price. Feel free to contact us for more information.
Kids Talking Pen Interactive Learning Book
With lovely style, read pen attracts many children’s eyes. It has simple and easy buttons to use, so it’s so convenient to learn and use for children.
And the pen support MP3 playing, the children can download the voice, songs and learning materials according to their interest.


Parameters of the Kids Talking Pen Interactive Learning Book(for reference)
| Materials | ABS and Eco-friendly Plastic |
| Jack | Earphone Jack and USB Jack |
| memory | 8GB |
| color | Optional |
| button | Customized |
| books | Educational Book with well Printed Coated Paper |
| Power supply | Lithium Rechargeable Battery/AAA Battery |
| battery | 350mAh/3.7V |
| charging adapter | 700mAh/5V |
| USB line | White/Black 60cm |
| Earphone | White with High Quality |


Functions of the Kids Talking Pen Interactive Learning Book
Listen, read, sing songs, recording, translating, vocabulary, alphabet, drama, chant ...



Application of the Kids Talking Pen Interactive Learning Book
Education, Language studying, Reading, Music listening, traveling and so on. Especially suit for kids.

Features of the Kids Talking Pen Interactive Learning Book
1. Factory direct sale, high quality, competitive price, quick delivery time & best service.

R&D Group with rich experience.

2. Customers' design are welcome.


3. Optional Audio Book.


Hot Tags: kids talking pen interactive learning book, manufacturers, suppliers, factory, wholesale, customized, children reading pen, digital pen reader, Pen Kids English OID Read Pen, Talking Pen For Children, talking pen in toys and hobbies, talking pen price



