If you are interested in our abs smart education talking pen for kids, welcome to wholesale the quality and convenient products with our factory. Shenzhen Xuezhiyou Technology Co., Ltd. is known as one of the leading educational products manufacturers and suppliers in China, we also offer the customized service with competitive price. Feel free to contact us for more information.
ABS Smart Education Talking Pen for Kids
It is the newly kids reading pen with multi-langugaes audio books. You can point the icon of the national flags to select the language you want. And the lovely design of pen and the cute sound from the books can improve your kid’s studying perfectly. It is the best educational toy. You will not regard of your choise.


Parameters of the ABS Smart Education Talking Pen
| Materials | ABS and Eco-friendly Plastic |
| Jack | Earphone Jack and USB Jack |
| memory | 8GB |
| color | Optional |
| button | 3 Buttons(customized) |
| books | Educational Book with well Printed Coated Paper |
| Power supply | Lithium Rechargeable Battery/AAA Battery |
| battery | 350mAh/3.7V |
| charging adapter | 700mAh/5V |
| USB line | White/Black 60cm |
| Earphone | White with High Quality |

Functions of the ABS Smart Education Talking Pen for Kids
Point to read words, sentences, paragraphs, pictures, cards, earth, mat…



Application of the ABS Smart Education Talking Pen

New Bluetooth Reading Pen
The talking pen not only used with audio books, but also connected to windows computer, Mobile, tablet pc or TV, which makes the learning more digital and efficient.
Highly welcome customized with our rich experience R&D group.



Hot Tags: abs smart education talking pen for kids, manufacturers, suppliers, factory, wholesale, customized, translating pen, baby sound toy, Kids Talking Pen, reading pen for kids, Kids reading pen, preschool toy




