If you are interested in our ips 10.8inch touch screen win 10 tablet, welcome to wholesale the quality and convenient products with our factory. Shenzhen Xuezhiyou Technology Co., Ltd. is known as one of the leading educational products manufacturers and suppliers in China, we also offer the customized service with competitive price. Feel free to contact us for more information.
Factory Price Notebook 10.1 Inch 2 In 1 intel 4GB RAM 64GB win 10 tablet PC Support Detachable Keyboard
| Professional Customization As Your Requirement | |
| Screen size | IPS 10.8Inch Touch Screen |
| Battery | 3.7V 10000mAh |
| Resolution | 1920 x 1080 |
| Processor | Intel Atom x5-Z8300 |
| RAM | 4GB |
| WiFi | 802.11n 2.4G/5GHz |
| OS | Win 10 |
| ROM | Nand Flash 64G |


10.1 inch IPS screen
Clearly details of the screen and real colors
Windows 10 + A ndroid 5.1 Dual system
The 4G +64G PC only support windows 10
Hot Tags: ips 10.8inch touch screen win 10 tablet, manufacturers, suppliers, factory, wholesale, customized, N4100 GPD Micro PC One Netbook 6 Inch, Magnetic Tablet With Keyboard And Pen, Windows11 2 In1 Touchable Tablet Laptop PC, 12 3 Inch J4125 2 in 1 Laptop notebook, Portable N6000 Laptop GPD P2 Max, 17 3 Inch Gaming Laptop PC I9 10885H


