If you are interested in our one netbook mini 8.4 inch 10110y 8gb 256gb win 10 pocket laptop, welcome to wholesale the quality and convenient products with our factory. Shenzhen Xuezhiyou Technology Co., Ltd. is known as one of the leading educational products manufacturers and suppliers in China, we also offer the customized service with competitive price. Feel free to contact us for more information.
One Netbook Mini 8.4 inch 10110Y 8GB 256GB Win 10 Pocket Laptop Yoga Touchscreen Netbooks with Original Stylus Pen Notebook
1. Window 10 operating system.
2. Intel CoRE i3-10110Y CPU, high performance, run fast, and operate smoothly.
3. 8.4 inch 2560*1600 pixel IPS screen, multi-point touch, high clear and vivid color.
4. Backlit keyboard, built-in infrared induction mouse, support fingerprint scanner.
5. Powered by 8600mAh high capacity battery to charge by powerbank.

8.4 inches Pocket Notebook Mini business Laptop
Specification:
| CPU | Intel core i3-10110Y |
| RAM | 8GB |
| ROM | 256GB PCIe SSD |
| Screen | 8.4 inch |
| Resolution | 2560*1600pix |
| Keyboard | with infrared sensor mouse |
| Support fingerprint | yes |
| ports | usb 3.0*1,type-C*1,3.5mm headset,Micro SD(TF) slot |
| Battery | 8600mAh |
| OS | Win 10 |
| Size | about 204*129*14.9mm |
| wifi/BT | 802.11a/b/g/n/ac 2.4G 5G dual channel WIFI, BT4.0 |
| battery | 8600mAh 3.7V |
| Weight | about 650g metal shell |
| Application | home,office |
| pen | Touch stylus 2048 grade / 4096 grade can optional |











What CUSTOMIZE SERVICE we can provide?
1). Firstly, we will suggest the best solution after knowing your requirements to meet your needs;
2). Our engineering dept. will make efforts to change the color, shell cover, packing, different materials for tablet pc;
3). R & D will design and test the software/ app application to make tablet PC humanized;
Above all, Tablet PC from Shenzhen Xuezhiyou Technology Co., Ltd. is customized for your own special, your inquiry as your needs very welcomed.
Hot Tags: one netbook mini 8.4 inch 10110y 8gb 256gb win 10 pocket laptop, manufacturers, suppliers, factory, wholesale, customized, 12 3 Inch J4125 2 in 1 Laptop notebook, 17 3 Inch Gaming Laptop PC I9 10885H, Core I7 Portable 2 in 1 Gaming Tablet PC, Magnetic Tablet With Keyboard And Pen, N4100 GPD Micro PC One Netbook 6 Inch, Windows11 2 In1 Touchable Tablet Laptop PC





