15.6'' Inch 10th Generation I7-1065g7 Gaming Laptop 2g Discrete Graphics All-metal Super-thin Gaming Laptop
Tablet, notebook, all-in-one machine, motherboard ODM/OEM orders, welcome to the factory consultation.
Main middle and high-end solutions, integrated display + unique display solutions...









15.6'' Inch 10th Generation I7-1065g7 Gaming Laptop parameter
| Feature | Shortcuts Touch Bar Design |
| CPU |
Inte 10th CoreTM CPU Series i5-5200 i5-6200 i7-6560 i7-1065G7 MX350 2G Alone significantly i7-9750H integrated i5-1135G7 integrated i7-1165G7 integrated |
| Dispaly | 15.6 inch 5mm Border Screer (Support Opening up to 180°) |
| Resolution | 1920*1080 FHD |
| Memory | 8GB/ 16GB LPDDR4 |
| Storage | 256GB /512GB SSD |
| Keyboard | Integrated Floating Keyboard |
| Network | 1.0 Gbps Transfer Rate Ethernet Port Dual Band 2.4G/5G Wireless WiFi |
| Ble | Ble 4.0 |
| Battery | 45600mWh |
| System | Win10 Pro 64-bit |
| Size | 360 (W) *235 (D) * 7.8 (H) mm |
| Weight | 1.5kg |
| Ports/Slots | 1* DC Power in, 1* Mini HDMI 1* R/45 1.0 Gbps Network Port 1* Type-C, 2* USB 3.0 1* 3.5mm Earphone lack 1* SD Card Slot |
| Special Service | Customizable laser printing keyboard language; Customizable boot animation |
Our Services
We are providing OEM and ODM services
Personalized Design: Our factory will carry out personalized product design based on your needs and market trends to meet the diverse demands of consumers.
R&D and Technological Innovation: We have a strong R&D team and technological innovation capabilities, allowing us to continuously launch novel and unique product solutions, providing you with more competitive products.
Production and Quality Control: We will adhere to production management standards and implement comprehensive quality control across the entire supply chain and production stages to ensure product quality.
One-Stop Service: We offer a one-stop service, covering design, production, packaging, and delivery, helping you save time and effort.

Hot Tags: 15.6'' Inch 10th Generation I7-1065g7 Gaming Laptop, manufacturers, suppliers, factory, wholesale, customized


