If you are interested in our magic talking pen kids educational toy, welcome to wholesale the quality and convenient products with our factory. Shenzhen Xuezhiyou Technology Co., Ltd. is known as one of the leading educational products manufacturers and suppliers in China, we also offer the customized service with competitive price. Feel free to contact us for more information.
Magic Talking Pen Kids Educational Toy
Our digital talking pen is portable, safe and simple to use for kids, it's standard American pronounciation real-man recording. The functional pen brings multi-languages, sounds and songs. It can improve the child's interest in learning and stimulate the development of the brain.

Parameters of the Magic Talking Pen Kids Educational Toy(for reference)
| Materials | ABS and Eco-friendly Plastic |
| Jack | Earphone Jack and USB Jack |
| memory | 128MB-8GB Customized |
| color | Optional |
| button | Customized |
| books | Educational Book with well Printed Coated Paper |
| Power supply | Lithium Rechargeable Battery |
| battery | 350mAh/3.7V |
| charging adapter | 700mAh/5V |
| USB line | White/Black 60cm |
| Earphone | White with High Quality |


Functions of the Magic Talking Pen Kids Educational Toy
1. Learning languages easily.
2. Listening vivid stories.
3. Enjoying music and singing songs.
4. Playing Games.


Application of the Magic Talking Pen Kids Educational Toy
1) Kids’ education
2) Students’ learning
3) Adults’ learning
4) Special applications

WELCOME TO US FOR OEM&ODM MANUFACTURING!


ISO9001 factory with professional R&D groups and sales teams. We provide high quality products and services.





Hot Children English Magic Pen
Student/Adult Talking Pen

Hot Tags: magic talking pen kids educational toy, manufacturers, suppliers, factory, wholesale, customized, children learning pen, reading pen with books, Kids Reading English Sound Pen, Digital Recording Pen, reading toy, educational toy






