7 inch Ram 8GB Rom 128GB Win10 tablet PC
Official Win10 Tablet PC FHD 1920*1200 IPS with 512g

7 inch Win10 tablet PC Product Overview:
Win10 Pro+super thin metal case + portablet 7 inch + Ram 8GB + Rom 128GB + smart touch screen

1. Color Option for Different Age Groups of Students;
2. High-end Specification + High Capacity;
3. Dismounted Super Thin Keyboard;
4. 360 degrees rotating;
5. 2048 gradeStylus Pen to Write/Draw;


7 inch Win10 tablet PC Technology Data:
| Continuous video playback time | 9h |
| Software | |
| Platform | Windows |
| Operating system installed | Windows 10 Pro |
| Weight & dimensions | |
| Width | 182 mm |
| Depth | 17 mm |
| Height | 110 mm |
| Weight | 512 g |
| Packaging content | |
| Manual | Yes |
| AC adapter included | Yes |
| Quick start guide | Yes |
| Warranty card | Yes |
| Stylus pen | Yes |
| Other features | |
| Processor manufacturer | Intel |
| Internal RAM | 8 GB |

Suprised cool design with keyboard:

Contact Way
Jocelyn Zhou 
Mobile: +86-18938054117 (Wechat/ Whatsapp)
Skype: Jocelyn Zhou-Xuezhiyou
-----------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------------
Shenzhen Xuezhiyou Technology Co.Ltd.
OEM/Customize Tablet PC Manufaturer with ISO 9001 Approved in Shenzhen
Website: http://readpen.xuezhiyou.com
Address: 2/F. Building 6,Lianchuang Science and Technology Park Bulan Road, Nanwan Street, Longgang,Shenzhen, China
Hot Tags: 7 inch ram 8gb rom 128gb win10 tablet pc, manufacturers, suppliers, factory, wholesale, customized




