Cheap OEM 11.6 inchInte Quad Core 4+32GB Memory OS Laptop digital Tablet with USB OTG
| Project | Specification |
| Key: | Volume+/- Power Key |
| Camera: | 0.3MP+2MP /2MP+ 2MP/2MP+5MP |
| Battery information: | 6000mAh |
| Adapter: | DC2.5 (5V 2A),Micro USB ,charge |
| OS: | Android 8.0 |
| CPU/chipset: | MTK6797 |
| Memory options: | DDR4 |
| HDD options: | 32GB |
| WiFi: | 802.11 b/g/n (module),a/b/g/n, optional |
| Bluetooth: | Bluetooth 4.0 |
| 3G support: | optional |
| GPS/Glonass support: | optional |
| Sensors: | G-Sensor(optional) |
| Security (TPM)support: | TPM2.0 |
Multimedia interface with Dual OS Windows/Android:




![]()
1. Q: About our company
A: We are factory customized manufacturer of tablet pc and talking pen,support your designs on the software and hardware.
2.Q: MOQ
A:The MOQ is 1000 tablet pc.If you order less than 1000,but we have solution and materials to produce for you,there would be different on the price we quote for you.
3.Q: Delivery time of product
A: Sample within 5-7 days after payment,bulk within 25-35 days.
4.Q:The ways of payment
A: T/T,PayPal,West union and so on.
Package:
Mini PC will be packed with EPE materials foam then carton, finally in wooden box;

Shipping:
By Express: DHL (First Option)/UPS/FedEx and so on... after well packed and safely;
By Air Express to Airport;
By Sea: Tablet PC will be packed with EEP in Box, carton with foam will be in Export Wooden Case.

Payment:
T/T, West Union, Money Gram, Paypal, L/C Accepted.



Chance to find a GOLD supplier
JUST CONTACT ME !
Suven Zhan
WhatsApp:18938840672
Wechat & Phone:+86 18938054112
------------------------------------------------------------------------------------------
Welcome to contact me for the details about android phone tablet oem/odm and our custom design services. Thanks for your time !
Hot Tags: 11.6 inchinte quad core 4+32gb os laptop, manufacturers, suppliers, factory, wholesale, customized


