If you are interested in our quadtab 10.1 tablet pc android 6.0 tablet pc review 2019, welcome to wholesale the quality and convenient products with our factory. Shenzhen Xuezhiyou Technology Co., Ltd. is known as one of the leading educational products manufacturers and suppliers in China, we also offer the customized service with competitive price. Feel free to contact us for more information.
quadtab 10.1 tablet pc android 6.0 tablet pc review 2019
Parameter:
| CPU | MTK6753,octa-core,1.5GHz. |
| Size | 10.1 inches |
| OS | Android 6.0 |
| Touch panel | G+P capacitive screen |
| Resolution | IPS 1920*1200 |
| RAM | 2GB |
| ROM | 32GB |
| Camera | Dual camera Front:0.3MP/2MP/5MP,Back:2MP/5MP/8MP/13MP |
| Optional | RAM 3GB |
| Battery | 6000mAh |
| SIM | Dual Sim card slot |
| Calling | Support 4G/3G |
| Languages | Muti language |
| GPS | Support |
| G-sensor | Support |
| Bluetooth | Support |
| FM | Support |
| Case | Metal,plastic or metal+plastic. |
| Charge port | Micro USB or DC |
| Certificates | CCC,CE,ROHS,FCC. |
| Package | Charger,user guide,usb cable,gift box. |
About the product:
High resolution 1920*1200,4G/3G calling,2.4G+5G wifi
optinal memory 1GB/2GB/3GB RAM,ROM 16GB/32GB.
More choice on the parameter to meet your various requirements.
R&D group meet you on the software and hardware.
About us
Suven
Skype: Suven Zhan
Wechat(whatsapp): +8618938054112
E-mail: szxzy04@xuezhiyou.com
Hot Tags: quadtab 10.1 tablet pc android 6.0 tablet pc review 2019, manufacturers, suppliers, factory, wholesale, customized, 10 A133 Android Tablets With Keyboard, 8 Inch Tablet 2 In 1 Mini Projector, Customized MediaTek Android Tablet, Hot Selling Android 7 0 LTE Tablet PC Octa Core, PC Tablet 7 Inch Android, Tablet PC 10 1 Inch LTE 4G 64G


