Rugged Tablet PC With NFC

Parameter of rugged tablet
| Size | 7" |
| OS | Android 6.0 |
| CPU | MTK6737 |
| TP | G+G |
| RAM | 1GB/2GB |
| Memory | 16GB/32GB and support TF card |
| Wifi | Support |
| Resolution | IPS 800*1280/1200*1920 |
| Camera | Front 2MP,back 5MP |
| Battery | 10000mAh |
| 4G/3G | Support |
| Features | FM,BT4.0,G-senser |
| Charging port | AC 100-240V 50-60HZ |
| Fingerprint recognition | Support |
| QR code | Support |
| Iris recognition | Support |
| NFC | Support |
About Product:
7 inches quad-core with 10000 mAh battery
support NXP NFC and GPS.

IP65 Rugged tablet,Gorilla Glass TP
Have Wifi,BT and support calling.

According to your requirements,our R&D group can design for you
on software and hardware,following is some example,welcome inquire more.
Medical tablet pc

New model,learning tablet

Company information
Xuezhiyou,focus on technique which help to provide service and solve problem for you,customized manufacturer of talking pen and tablet pc,with ISO9001 approved.


Contact Ways:
Name:Oliver Xu
Whatsapp(Mobile、Wechat):+8618938054112
Skype:Oliver Xu16
Alibab Website::http://readpen.xuezhiyou.com/
Hot Tags: rugged tablet pc with nfc, manufacturers, suppliers, factory, wholesale, customized


