Tablet 4G LTE PHABLET 10 inch Dual SIM 4G LTE
We are customzied manufacturer,so if you have ideal shape of tablet pc in your heart,we can design for you on the part of hardware and software.Such as without camera or you want to a tablet with a stand.
Parameters:
| CPU | MTK series |
| Size | Normal:7"/8"/9.6"/10.1" |
| OS | Android 5.1/6.0 |
| Touch panel | G+G/G+P capacitive screen |
| Resolution | 1920*1200 |
| Screen | LCD |
| RAM | 1GB/2GB |
| ROM | 8GB/16GB/32GB/64GB |
| Camera | Dual camera(Front:0.3MP/2MP,Back:2MP/5MP/8MP |
| Battery | 3500mAh-6000mAh |
| SIM | Dual Sim card slot |
| Calling | Support 3G |
| Languages | Muti language |
| GPS | Support |
| G-sensor | Support |
| Bluetooth | Support |
| FM | Support |
| Case | Metal,plastic or metal+plastic. |
| Charge port | Micro USB or DC |
| Certificates | CCC,CE,ROHS,FCC. |
| Package |
Charger,user guide,usb cable,gift box. |
Products:
Provide the content we can do a app for you,or help to install a app in the tablet.Some accessories we can provide too.
About our company:
We are factory customized manufacturer on the tablet PC and reading/talking pen,support hardware and software,so there will so happy to hear the requirements and questions from you.
Contact ways:
Name:Suven Zhan
Mobile:+8618938054112
Skype:Suven Zhan(xzysales04@hotmail.com)
Wechat:Smilexu
Website:http://readpen.xuezhiyou.com/
Hot Tags: Tablet 4G LTE PHABLET 10 inch Dual SIM 4G LTE, manufacturers, suppliers, factory, wholesale, customized


